Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


3 posters

    Sukob generacija..

    Rugalica jezicara
    Rugalica jezicara
    Bronzani clan
    Bronzani clan


    Seks : Ženski Broj poruka : 100
    Datum upisa : 18.08.2010
    Godina : 39
    Lokacija : lazarevac

    Sukob generacija.. Empty Sukob generacija..

    Počalji  Rugalica jezicara Sre Dec 01, 2010 1:15 pm

    Svi znamo price iz proslosti nasih predaka da se davno zivelo u malim kucama,da su bili mnogobrojni clanovi porodice,ali da se rec i delo najstarijeg clana porodice postovao i bio neprkosnoven,da se znalo ko,sta,kada,kako,itd..Iz tih prica cinilo se da sukob generacija nije ni postojao,ili se za taj pojam tada nije znalo.U danasnje vreme vrlo cesto cujemo za taj pojam,cak svaka raspravka bilo u porodici,na ulici okarektisana je kao-sukob generacija.Stariji ne razumeju mladje,mladi ne postuju starije,prepirke i raspravke na svakom mestu..sve je sukob i problem.Zasto?Ono sto je cinjenica jeste da nemogu biti mladi za sve u pravu,ali ni stariji bezgresni sveci...Da li vi cesto zapadate u sukobe karakteristicne jazu medju generacijama?Zbog cega je to tako?Da li se moze pronaci nacin da se bar ublazi taj sukob,po meni nepotreban,ako se vec ne moze izbeci? Eto malo i o ovoj temi diskusije nije na odmet,bez obzira sto odgovor pravi verovatno nikada necemo pronaci jer je ovo jedno od mnogih "vecitih pitanja"!!
    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Sukob generacija.. Empty Re: Sukob generacija..

    Počalji  Good_witch Sre Dec 01, 2010 2:29 pm

    Bravo Rugalice za temu....Pa ovako iskreno mislim da je taj jaz oduvek postojao samo sto se manje pricalo o tome i sto mladi nisu smeli javno da iskazu svoja misljenja kao sto je to u danasnje vreme.Stariji su navikli da zive mnogo skromnije a vremena se menjaju i oni to nikako ne shvataju da zivimo u 21 veku i da nije kao sto je bilo pre 50-60 godina.Iskreno imala sam takav problem sa svojom svekrvom dok smo ziveli u zajednici jer vecito joj je smetalo ako bilo sta kupim svojoj deci....stalno bi mi ponavljala istu pricu kako njima to ne treba i bacam pare na gluposti.Kako su njeni sinovi imali po dva para pantalona i po jednu igracku i kako im zbog toga nista ne fali.Zar ako sam i ja mozda tako zivela u nemastini sada trebam da dozvolim dai moja deca sve to isto prezivljavaju? Mislim da se sa takvim stvarim vecina srece i da bas zbog toga i postoji taj sukob generacija.
    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    Sukob generacija.. Empty Re: Sukob generacija..

    Počalji  good sorcerer Ned Dec 05, 2010 4:19 am

    Svako vreme je za sebe,pogledajte samo na decu svaka generacija je drugacija nama se cini sve gora i gora a da li je tako? nemam odgovor ali u uvo ludo vreme u srbiji dolazi ponovo do toga da je sretan onaj ko ima penzionera u kuci znaci prezivljava i dolazi ponovo vreme kada se zivi u zajednici jer je prosto lakse iz ekonomskig razloga.Primer zivim sa svojom porodicom vec sesnaest godina sam ,imam svoj stan ali iskreno razmisljam da ga prodam i da udjem u zajednicu sa zeninim roditeljima prvo jer su stari i trebace im uskoro vise paznje a drugo iz ekonomskih razloga treba misliti malo unapred treba skolovati decu i pruziti im barem nesto malo laksi zivot tuzno je to ali je tako velika vecina mladih ljudi u srbiji je prisiljena da zivi u zajednicama iskljucivo iz finansijskih razloga znaci idemo u nazad a ne u jevropu.

    Sponsored content


    Sukob generacija.. Empty Re: Sukob generacija..

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Apr 26, 2024 10:37 am