Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.

Mostovi romanticnih uzdisaja

Delite
    Good_witch
    Admin
    Admin

Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 43

Mostovi romanticnih uzdisaja

Počalji  Good_witch taj Pet Okt 15, 2010 2:05 pm

Mostovi kao veciti simboli ljubavi,koji su znali da spajaju kako dve obale tako i srca...mnogi od njih imaju ispisane legende o ljubavi koja se na njima dogodila....o nekima su pesme opevane...Ljubav sve bitke dobija ljubav opija sve mostove ljubav rusi ljubav je melem ranjenoj dusi ... Veciti simboli Ljubavi , mogu nas zbliziti, s njih se pod mesecinom u vodi ogledati...Njima premostimo daljine Srca.

Beli most je najpoznatiji most na Vranjskoj reci. Zovu ga i most Ljubavi. Priča se da ga je podigla Turkinja Ajša. Legenda kaže da je lepa Ajša zavolela mladog siromašnog Stojana. Jednom ih je u ljubavnom zagrljaju zatekao Ajšin otac, Selim beg. On ih je ubio, jer nije hteo zeta druge krvi, a ćerke se odrekao. Na samrti Ajša je zamolila oca, da od novca spremljenog za njenu udaju sagradi most, i na tom mestu podugne spomenik njihovoj ljubavi. Beli most i danas krije tajne zabranjene ljubavi. Skoro je popravljen, pa je sada zaista beo. Postoji zapis koji je nekada bio na mostu, na turskom, a prevod je sledeći :

Zapis na Belom mostu:

“Ovaj most zvaće se Beli most, on će služiti za olakšicu. Voda koja ispod njega teće neka posluži ljudima za zdravlje! Prolaznici, prođite jedanput preko mosta i vratite se; videćete da je sagraden za dobro svakoga čoveka. Muhamede, Mustafo, posreduj za humanu vlasnicu Ajšu! O čuvaru, vlasnica sve dobrote i lepote, humana Ajša, poduži ovaj most da joj bog oprosti njene grehe i grehe njenih roditelja!“
    Good_witch
    Admin
    Admin

Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 43

Re: Mostovi romanticnih uzdisaja

Počalji  Good_witch taj Pet Okt 15, 2010 2:20 pm

.... M O S T O V I ....

U meni večeras jedna reka
    razbija ogromna brda daleka,
    muči se, urliče, razmiče klance
    i kida svoje zelene lance i rije
    kroz moje srce i peče
    i kroz oči mi kipi i teče.

U tebi večeras ista reka čudno je meka.
    sva je od mleka. I čas je srebrna. I čas je plava.
    U njoj se tišina odslikava.
    Svako u sebi reke druge
    pod istim mostovima sretne.
    Zato su naše sreće i tuge
    uvek drukčije ili istovetne ... !

*** Miroslav Antic ***

guardian_angel
    Admin
    Admin

Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

Počalji  guardian_angel taj Sub Okt 16, 2010 3:38 am

Sat vremena ljubljenja u Vrnjačkoj Banji

Jedan od simbola Vrnjačke Banje je Mostljubavi. Za Dan zaljubljenih, tačno u podne, na ovom mostu organizovanoje takmičenje za najduži poljubac, pod nazivom „Poljubi me“.

Potreći put na Dan zaljubljenih, Turistička organizacija Vrnjačke Banjepod pokroviteljstvom Skupštine opštine, organizovala je manifestaciju„Poljubi me“.

Na „Mostu Ljubavi“ 12 parova se takmičili u tri kategorije: najstariji par, najatraktivniji par i najduži poljubac.

Tako su se Ljiljanić Jelica i Rondović Bojan ljubili bez prekida čak jedan sat, osam minuta i 44 sekunde.

Sve takmičari su dobili nagrade od brojnih sponzora.
    [/center]

Sponsored content

Počalji  Sponsored content

Sada je Pet Nov 24, 2017 6:02 am