Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


3 posters

    Koliko zapravo poznajemo sebe

    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Koliko zapravo poznajemo sebe Empty Koliko zapravo poznajemo sebe

    Počalji  Good_witch Pet Okt 15, 2010 3:46 pm

    Da li zaista poznajemo sebe dovoljno dobro ili se dese situacije u kojima se i sami iznenadimo i ne verujemo da smo zapravo to mi...Da li ipak bezimo od
    nas samih,da ne bi otkrili koliko smo zaista ranjivi,nemocni i slabi?

    Sta mislite koliko je moguce upoznati samog sebe???Svako svestan sebe, u pravom smislu te reci, pitanje je samo koliko to sebi zeli da prizna...Mislim da je jako malo njih.
    Ljudi jesu svesni sebe, i svojih sposobnosti ali nisu realni u proceni svojih sposobnosti, Sta mogu a sta ne mogu. Ljudi tako nesto prvo moraju da priznaju a tek kasnije sebi. Priznati nesto sebi je mnogo teze nego to isto priznati drugima.
    Ponesto mi tokom nasih zivota i zaista upoznamo...ali eto,otkud cesto ogromni problemi medju ljudima, neprimerene emocionalne reakcije na neke situacije,koje znaju i nas same da iznenade...
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    Koliko zapravo poznajemo sebe Empty Re: Koliko zapravo poznajemo sebe

    Počalji  guardian_angel Sub Okt 16, 2010 4:38 am

    Kada bi vam neko dao odgovor na pitanje „Što je najvažnije što mogu napraviti u svom životu?“, on bi glasio – Spoznati sebe!
    To tako naizgled lagano umeće jako se zakomplikuje kada ga počnete sprovoditi u praksi. Jer sa sobom ne nosi samo spoznaju sebe u ovom trenutku i ovom životu nego i shvaćanje svega onoga što ste bili pre i preklapanja sa svim onim što ćete tek postati. Jer vi ste skup svega,samo raspodijeljeni na liniji vremena koja vam omogućava da lakše prođete iskustva na svom putu.
    Periodično shvaćanje života ono je što većina vas radi. To bi značilo da delite sebe na dete koje ide u školu, zatim malo veće dete koje i dalje ide u školu, odraslu osobu koja je zaposlena i na kraju stariju osobu verovatno u penziji. A između toga imate one manje periode kada ste sretni jer vam je dobro uživotu i malo manje sretni jer smatrate da vam ide lošije nego što bi trebalo. I to je to, život sačinjen od skupa periodičnih elemenata.
    A poneki fokus na sebe, poneko gledanje samih sebe pretvorite u režiranje filma o tome što bi vi trebali biti, odnosno što vi smatrate da bi trebali biti. I onda trčite kroz život kako bi odradili ono što bi vas moglo dovesti do tačke gdje ćete biti sretni.
    A sistem je takav da ne možete postati ono što već niste. Zato je potpuno bespotrebno gledati bilo gde osim u sebe. I samo je pitanje koliko se dobro možete opustiti i prepustiti kako bi ugledali lepotu koja vas tamo očekuje.
    Jer vi ste deo svega, a kao deo svega ne možete biti drugačiji, manji ili lošiji od svega. A sve je upravo to - sve. Početak i kraj lepote, početak i kraj postojanja, početak i kraj svega. I vi ste deo. Znači ljepota i postojanje.
    Samo filteri vaših procena kroz koje se gledate može umanjiti ljepotu koju tamo ugledate. Ako odlučite skinuti filtere videćete sve, i svi će videti vas. U tom trenutku shvatićete ono što sada ne shvaćate i naći ćete ono što sada tražite. Nakon toga pred vama će biti prostranstva u svemu, vi ćete biti prostranstvo, koje više neće imati potrebu za traganjem.
    Vrlo je jednostavno spoznati sebe kada se nato odlučite i maknete sve predrasude, nešto je teže maknuti te predrasude. Ali to je deo koji u sebi sadrži volju za buđenjem, volju za kreacijom vlastitog života, volju za prepoznavanjem i sebe i života,kao onog apsoluta koji jedini postoji.
    Krećite se ali prema unutra. To je ono pokretanje koje u sebi ne sadrži korake vaših nogu već korake vaše duše, prama opuštanju i prihvaćanju sebe.
    Jer ako očekujete od života da vas prihvati onda mu to prvo morate pokazati vlastitim primerom. Primerom gde ćete zagrliti svoju lepotu i diviti joj se, dopuštajući vlastitoj duši da peva na sav glas, slaveći život u njegovom punom postojanju.
    Nakon toga bićete kao svetiljka koja se upalila kako bi omogućila drugim svetiljkama da nađu svoj prekidač, jedino tako osetićete lepotu života, a to je ono što svi tražite.
    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    Koliko zapravo poznajemo sebe Empty Re: Koliko zapravo poznajemo sebe

    Počalji  good sorcerer Čet Okt 21, 2010 2:32 am

    Znam se. Znam i druge , neke i ne znam a i neke koje znam zelim da ne znam. Koliko zapravo poznajemo sebe 147878

    Sponsored content


    Koliko zapravo poznajemo sebe Empty Re: Koliko zapravo poznajemo sebe

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Mar 29, 2024 8:45 am