Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


+3
guardian_angel
daky357
good sorcerer
7 posters

    cigarete i zavisnost od istih

    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    cigarete i zavisnost od istih Empty cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  good sorcerer Sub Okt 09, 2010 2:36 am

    Ovu temu niko ne pokrece jer predpostavljam da ne odgovara hihihihhi ali ipak mislim da treba da se prica i o pusenju kao zavisnosti.
    Pušenje duvana nije samo rizični faktor i uzročnih plućnih i srčanih bolesti, već je on sampo sebi bolest. Duvanska zavisnost je priznata kao bolest uMeđunarodnoj klasifikaciji bolesti SZO (ICD-10) i Američkogpsihijatriskog udruženja za dijagnostiku i statistiku (DSM-IV). Većinapušača su do izvesne granice zavisnici od duvana, mada jačinazavisnosti može da varira uveliko.


    “Zavisnik”podrazumeva pušače kada im je potrebna cigareta bez obzira na situacijui kada je njihovo ponašanje uslovljeno sadržajem cigarete i ne mogu dase odupru pušenju, čak kad znaju da ono može da nanese štetu. Nemogućeje za pušače da ostave pušenje, bez poteškoća, pa iako žele da to uradei znaju da je to vitalno za zaštitu njihovog zdravlja i zdravljanajbližih u okolini. Ovo se javlja zato što postoji duvanska zavisnost,a je supstanca koja je sadržana u duvanu i koja prouzokuje zavisnost.Zavisnost (koja isto tako može da bude prouzrokovana nikotinom kod uživotinja u eksperimentalnim uslovima) nastaje zahvaljujući dejstvunikotina na nikotinske receptore u centralnom nervnom sistemu.


    Efekti nikotina na centralni nervnisistem se pojavljuju ili deluju na isti mehanizam kao droge, kao što suheroin ili kokain koji prouzrokuju modifikaciju nekih telesnihfunkcija. Može da ubrza mentalne procese, uzrokuje pravu anksioznost,da poboljšaju fizičko funkcionisanje kao i stvaranje prijatnihosećanja. Svi ovi simptomi kod pušača prouzrokuju da on traži nikotinponovo i ponovo, sve češće i češće.
    uh kako bolma tema hihihih i sam sam pusac ali ajde da ih batalimo pomagaj te
    daky357
    daky357
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 54
    Datum upisa : 04.10.2010
    Godina : 46
    Lokacija : Novi Sad

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  daky357 Ned Okt 10, 2010 10:30 am

    Prema mome misljenju, svako moze da ostavi cigarete. Sta se tice cigareta ili duvana zaista sam bio strastven pusac i jednostavno sam rekao stop i evo me nepusim vec par godina. treba imati samo svoje ja i dobru volju
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Uto Okt 12, 2010 3:34 am

    ostaviti pušenje?
    Ništa lakše... ja sam bar sto puta ostavljao!
    cigarete i zavisnost od istih 333960
    daky,iskreno reci! sanjaš li da zapališ cigaru?
    cigarete i zavisnost od istih 417365
    daky357
    daky357
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 54
    Datum upisa : 04.10.2010
    Godina : 46
    Lokacija : Novi Sad

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  daky357 Uto Okt 12, 2010 9:10 am

    Pivce iskreno? Ponekad i veruj mi da mi jos uvek "zamiriše", i koliko mi puta dođe da zapalim,ali srećom imam jaku samokontrolu i nedam se slomiti(bar za sad)
    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  Good_witch Uto Okt 12, 2010 9:18 am

    Bravo daky cigarete i zavisnost od istih 264895 iskreno ja sam ostavila cigarete kada sam ostala sa cerkom u drugom stanju jako mi je smetao duvanski dim.Nakon porodjaja nisam pokusavala ponovo ....ali kada sam se razvela jedno jutro sam pila kafu sa mecehom i samo sam cula kada je izgovorila "gotovo je" u ruci sam drzala zapaljenu cigaretu ....pino pita sam nakon toga pokusavala ali uzalud ..mislim da sam slaba po tom pitanju jer nikako ne mogu popiti ni kafu ako ne zapalim cigaretu cigarete i zavisnost od istih 903 cigarete i zavisnost od istih 333960
    daky357
    daky357
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 54
    Datum upisa : 04.10.2010
    Godina : 46
    Lokacija : Novi Sad

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  daky357 Uto Okt 12, 2010 10:04 am

    Mozes jer si jaka osoba samo cu ti postaviti jedno pitanje. Dali zatsta želis da ostavis cigarete?
    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  Good_witch Uto Okt 12, 2010 10:08 am

    Svesna sam toga da sve potice iz glave kao i sa svakom zavisnoscu ali mislim da sad u ovom trenutku nisam bas spremna za to i da necu ni pokusavati cigarete i zavisnost od istih 340868
    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  good sorcerer Sre Okt 13, 2010 3:22 am

    Mmmmmmmmm:Ja volim cigare,ja volim cigare hihiihihihihinikada ih necemo ostaviti a dali znate da smo gresni zato sto pusimo e da znao sam da niste e pa čujte ovo

    cigarete i zavisnost od istih 264895 cigarete i zavisnost od istih 264895 cigarete i zavisnost od istih 264895
    cigarete i zavisnost od istih 92665 cigarete i zavisnost od istih 92665 cigarete i zavisnost od istih 92665
    cigarete i zavisnost od istih 976817 cigarete i zavisnost od istih 976817 cigarete i zavisnost od istih 976817
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Sub Dec 04, 2010 3:02 pm


    Evo 7 dana bez cigarete i super se osecam!
    Krize skoro i da nemam!

    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  good sorcerer Sub Dec 04, 2010 10:21 pm

    Svaka cast iskreno se nadam da cu smoci snage i volje da ih ostavim
    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  good sorcerer Ned Dec 05, 2010 4:58 am

    cigarete i zavisnost od istih Marlborochicaskad vidis ovo dodje ti da zapalis a?
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Pon Dec 06, 2010 2:01 am


    kad vidim to..dim ide bez cigareta xaxaxa
    cigarete i zavisnost od istih 333960

    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Uto Dec 07, 2010 10:00 am



    10 ti dan!

    Pre deset dana, sedeli smo kod kumova, supruga i ja .
    Pijuckali kafu u oblaku plavicastog dima u koji smo bili zaronjini telom i dusom.
    U prici, kao i svaki gradjanin Srbije dotakli smo se poskupljnja i haraca koji drzava uzima od naroda. Dodjosmo i do najavljenog podizanja poreza na cigarete sto ce opet narod da plati oko 20 din po paklici.
    Pa dokle vise???
    U meni se probudio bes, i resih da mene nece ucenjivati kao nekog tamo bednika koji krizira i dao bi bulju samo za jedan dim!
    Zao mi je drzavo, ali ako moram placati ono bez cega nemogu a i to je po evropskim cenama, ovo nemoram. Mogu da zivim i bez toga, tebi u inat!
    U povratku od kumova,saopstih supruzi da vise nepusim.Znajuci da je ona strastveni uzivalac nikotina, rekoh joj: Ti nemoras, nesmeta mi ,to je na tebi hoces li ili neces,ja necu vise!
    Usput,supruga predolozi da svratimo do apoteke,da vidimo ima li kakav preparat za odvikavanje!
    Rekoh meni netreba jer necu je zapaliti,pa taman umro ovde sada!
    Supruga izjavi:Ali treba meni! Zelim da skupa to pobedimo!
    Kupili smo sprej Biomed 500, koji kada naidje potreba pprskas dva-tri puta usnu supljinu i prodje.
    Ja nisam ni to hteo,cak ni obicnu zvaku! Rekao sam da necu i necu pa taman neka se sve raspadne u meni. Supruga je svaki cas prskala i vidno bila na velikim mukama. Nije mogla da nemisli na cigarete i bas je bila u bedaku. Razgovarali smo i pokusali da nadjemo razlog koji je u glavi .Rekoh joj : Tebi je tesko da ostavis cigarete jer ih smatras kao prijatelja.Meni su oni sada krvni neprijatelj i nemislim o njima!
    Najveca nagrada je usledila kada je sin 20god. izjaio da ugledan na nas i on ostavlje cigarete koje je ponekad konzumirao,ali je pretilo da predje u aktivnog pusaca! Pa zar mi treba bolja nagrada?
    Sledeceg jutra ,supruga mi postidjeno saopstava da je kupila cigarete! i da nece vise od jedne posle jela da zapali.Znao sam da je to smo laganje sebe,i da je tu kraj njenom odvikavanju.Nisam joj nista rekao niti sam joj pokazao da mi je krivo.Nasmejao sam se i zagrlio je u znak podrske jer nisam zeleo da se muci!
    A mucila se nevidjeno,ona je od onih koji ne trpe bol i dusevnu patnju ni u najblazem obliku. U tome je slabic!
    Ubrzo posle toga,mozda par sati kasnije, saopsta va mi da zeli da nastavi sa odvikavanjem i da je na internetu nasla neki lek po imenu ''TABEX''
    Kupili smo i to. Mislio sam da je to samo bacanje novca,ali eto ako ona misli da ce joj pomoci,a po onome sta je procitala po forumima hoce,onda neka joj bude!
    Ljudi...verujte mi ona vise nije zapalila ni jednu cigaretu! Ta kutijica ima 100 tabletica i ima upustvo koliko se i koliko pije dok traje odvikavvanje,cak i prvih pet dana moze se pusiti uz terapiju!
    Ja... bez icega! Sto bi rekli na suvo i ponosan sam na sebe jer time sebi dokazujem koliko imam jaku volju!
    Pored svega, culo mirisa i ukusa mi se izostrilo.Mnogo manje solim jela a inace volim slano.A ko je jeo beli luk,osetim ga na kilometar xaxaxaxa
    Samo jos nesto...Ovu pricu nisam napisao da bi vama dao povod da ostavite cigarete!
    Heteo sam da podelim svoje iskustvo sa vama jer ste vi moji prijatelji i jedna mala porodica sanjara!
    Jedan,moj san je ostvaren!
    cigarete i zavisnost od istih 948895

    dreamer
    dreamer
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 37
    Datum upisa : 17.08.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  dreamer Pon Dec 13, 2010 2:38 am

    Sta reci na ovo Tvoje izlaganje Pivce druze...zaista sjajno! Pokazao si da si covek od reci i da imas celicnu volju.Ja nikada nisam imao tih problema u zivotu i cini mi se da ni sam ne znam koliko sam srecan zbog toga.Otac je pusio preko 50 godina i hvala Bogu uz Moju pomoc i sugestiju uspeo je u necemu sto sam ja nazivao "nemoguca misija".Covek vise od 3 godine ne pusi i sada se sebi cudi kako je i mogao tako nesto da konzumira tako dugi vremenski period.Kaze da se oseca izvanredno i da ima osecaj kao da to cudo nikada nije ni koristio.Kaze da je srecan i da ja sam sebe prijatno iznenadio imajuci u vidu kakav je strastan pusac bio...Ni ja sam dan danas ne mogu da verujem da je on zaista bivsi pusac...eto da neko ima i od mene neke koristi hehehe... cigarete i zavisnost od istih 148418
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Ned Dec 26, 2010 5:37 am


    Evo proslo je mesec dana


    Mesec dana kako ni dim nisam povukao, osecam promene u mom telu.
    Pojacalo mi se culo mirisa i ukusa.
    Pre me je glava cesto bolela...mesec dana ni jednom

    Pošto znam da pojedini imaju nameru da ostave duvan ,opisacu probleme na koje nailazim.
    Primetio sa da zelju za cigarom imam kada popijem tursku kafu. Sda mi je ta kafa mnogo ruznija nego dok sam pusio. Vise mi je kiselkasta i posle nje ,cinimi se da bi jedno sparo taj ukus cigaretom.
    Nes kafa je odlicna i nemam potrebu za cigaretom posle nje.
    U sustini...navike uz koje smo palili cigrete sa gustom,treba menjati.
    Mislio sam da kriza dolazi sa raspolozenjem ali sam se prevario.
    Pre nekoliko dana,bio sam iznerviran i ljut kao ris. Ni jednom mi nije pala cigareta na pamet.
    A prkljuce...iz cista mira,ma pojeo bih je koliko mi se pusilo.
    Moram pohvaliti i suprugu...uz one lekove odvikavanje joj mnogo lakse ide!
    hahahaha...sada sam se neceg jos setio.
    U kuci drzimo i pitbulla koji je velika maza i sada kako niko nepusi u kuci, pas se odvikao od nikotina.
    Kad neko dodje i zapali, pas odmah pocne da kija!
    za sada,toliko od mene pozdrav!
    cigarete i zavisnost od istih 83768



    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  Good_witch Ned Dec 26, 2010 8:06 am

    Bravoooooo cigarete i zavisnost od istih 264895 cestitam ti Angel na jubilarnih mesec dana

    svaka cast i samo tako nastavi .Dokazao si nam da je sve stvar jake volje

    i da kao sto smo do sada pricali i svim vrstama zavisnosti da zapravo

    sve potice iz glave.Posto sam se pronasla u onom delu tvog texta za

    one pojedince sto imaju nameru da ostave duvan ovim putem vas

    obavestavam da sam ja jedan od njih i da od danas krecem sa

    odvikavanjem cigarete i zavisnost od istih 528438 Pa sad sta da vam kazem koliko cu izdrzati

    bicete vec obavesteni cigarete i zavisnost od istih 219896
    nbgbbc
    nbgbbc
    Admin
    Admin


    Seks : Muški Broj poruka : 161
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 55
    Lokacija : Nbg

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  nbgbbc Ned Dec 26, 2010 11:31 am

    Ovo postaje zarazno. cigarete i zavisnost od istih 512947 Bezzim ja odavde da se ne zarazim cigarete i zavisnost od istih 333960
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Pon Dec 27, 2010 6:31 pm


    Cestitam witch!!!!!
    juce,u jutarnjem programu RTS-a bio je blog o odvikavanju od
    pusenja!
    Istrazivanjem je utvrdjeno da svega 3% ljudi uspe da iz prve ostavi
    cigarete.
    Znam da si ti u tih 3%
    cigarete i zavisnost od istih 619795 cigarete i zavisnost od istih 123307 cigarete i zavisnost od istih 83768

    Bane...pa gde si ti posao??? hahahaha
    Ti si sledeci !
    cigarete i zavisnost od istih 119829 cigarete i zavisnost od istih 333960
    principessa
    principessa
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Ženski Broj poruka : 30
    Datum upisa : 24.12.2010
    Godina : 45
    Lokacija : Milano, Italia

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  principessa Pon Dec 27, 2010 10:32 pm

    Jedna izuzetno ruzna i prljava navika.
    Sada cu biti "iskpljuvan" od strane zavisnika ove ruzne navike, ali samo iznosim svoje misljenje.
    Drago mi je da su neki od vas ovde uvideli koliko je to stetna i ruzna navika.
    Verujte da nista necete postici ako smanjite broj cigareta.
    "Najdelotvornija" terapija po mnogim anketama je prekinuti pusenje odjednom i naci sebi hobi kojim cete uposliti ruke.
    Moze i pisanje, zasto da ne.
    Uz pisce obicno "ide" cigareta, ali verujte to nije pravilo, mnogo pisaca znam koji nikada nisu zapalili jednu jedinu cigaretu.
    Odvikavanje od pusenja je proces u kojem zavisnik postepeno stice neke nove navike i uci kako da postane nepusac.
    Mnogi od potencijalnih nepusaca se plase da ce ostati bez svog "drustva", jer je poznato da se ljudi privlace podsvesno svojim navikama. Tako da pusac "trazi" pusaca, a nepusac "trazi" nepusaca.
    Jednom sam prisustvovao jednoj radionici koja se bavila ovom temom, na koju me je zamolila da podjem jedna veoma bliska prijateljica, kojoj je znacilo moje prisustvo i podrska u tome da ostavi cigarete.
    Jedna od vezbi bila je da svi pusaci koji zele da ostave pusenje napisu sebi pismo od najmanje deset recenica u kojem ce navesti razloge zbog kojih bi trebali da ostave pusenje. Na kraju radionice im je receno da pisma ponesu sa sobom i da bi bilo lepo da svaki put kada imaju potrebu za cigaretom izvade pismo i procitaju ga. Milim da je to odlicna vezba i ispitivanje samog sebe. Tako da, Cako predlazem ti da to uradis, i videces da ti u pocetku nece biti lako da pobrojis sve te razloge. Stalno ces se vracati na taj list papira i dodavati po nesto. Ne ocekuj od drugih podrsku i pomoc, najvaznije u svemu je da ti to zaista zelis i da verujes u sebe. Vera u sebe je sama po sebi uspeh. Ne znam da li kod vas u Srbiji postoje te radionice, ali u svetu one rade sa velikim uspehom. Nije sramota potraziti savet strucnjaka, ipak je to bolest zavisnosti. Savet: U prvim danima odvikavanja unosi sto vise tecnosti (vocnih sokova i vode) u organizam, jer odrzavaju nivo secera u krvi i ispiraju nikotin.Drzim ti fige u tvojoj "borbi", jer to i jeste borba ali sa samim sobom i zapamti jedan dim cigarete posle prestanka je tvoj poraz.. cigarete i zavisnost od istih 619795 cigarete i zavisnost od istih 956215
    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  Good_witch Pon Dec 27, 2010 10:34 pm

    Hvala ti dragi moj Angel ali mislim da mi je jasno zasto tako malo njih uspeva cigarete i zavisnost od istih 340868 evo trudim se tek je drugi dan cigarete i zavisnost od istih 528438 pa jos nisam toliko iskusan nepusac alipolakosamo videces ti cigarete i zavisnost od istih 753812
    principessa
    principessa
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Ženski Broj poruka : 30
    Datum upisa : 24.12.2010
    Godina : 45
    Lokacija : Milano, Italia

    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  principessa Pon Dec 27, 2010 11:01 pm

    Znate, razmisljam da bi na ovom forumu mogla da se napravi anketa na koju bi odgovorili svi clanovi foruma sta misle o kolektivnom prestanku pusenja svih forumasa koji su zavisnici od nikotina.
    Uz to svako od njih bi dao po jedan predlog kako prevazici ovu bolest zavisnosti.
    Sto da ne, mogli bi da napravimo jednu malu kampanju odvikavanja, za pocetak od cigareta.
    Pa posle nje neko drugo odvikavanje...
    Sve dolazi u obzir osim odvikavanja od sex-a... cigarete i zavisnost od istih 688540
    U njemu ne zelim da ucestvujem cigarete i zavisnost od istih 264895 cigarete i zavisnost od istih 753812

    Sponsored content


    cigarete i zavisnost od istih Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Mar 29, 2024 12:02 am