Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.

Narkomanija-Reagujmo na vreme....

Delite
    Good_witch
    Admin
    Admin

Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 43

Narkomanija-Reagujmo na vreme....

Počalji  Good_witch taj Uto Avg 10, 2010 11:59 pm

Roditelji, u vecnoj trci da porodici osiguraju “normalan” zivot,mogu se naci u situaciji da ne reaguju na vreme.Ponekad se i roditelji koji misle da rade “najbolje” nadju pred zidom i uzasnim saznanjem da se njihovo dete kocka sa životom.

Zato, treba naci vremena i razgovarati, treba poznavati svoje dete. Bas kao sto dete ucimo o resavanju drugih zivotnih problema i situacija,tako ne treba zatvarati oci ni pred drogama. Mladi covek mora nauciti kakva mu zaista opasnost preti. Porodicna sreca, pa i zivot mogu biti cena kojom se placa zanemarivanje i pomisao “Moje dete se ne drogira, to rade neka druga deca”.Roditelji, po pravilu, kasno primete da im je dete zavisnik od droga. Deca koriste drogu i po nekoliko godina, a njihovi roditelji to saznaju, recimo, tek u poslednja dva meseca. Osim sto su zauzeti i preokupirani borbom za osiguranje egzistencije, najcesce su roditelji"slepi za promene u ponasanju kod svoje dece". Stavise, roditelji obicno negiraju promene u detetovom ponasanju.

Zloupotreba droge je sve vise prisutna u svim dobima ali je ipak najrizicniji uzrast - adolescentno doba."Krivci" za to su novi nacini zabave, trendovi, pozitivni stavovi prema drogama, povodljiv adolescentni karakter itd.Osecaj inferiornosti i nedostatak samopostovanja lose socijalne prilike u porodici ili nedostatak roditeljske paznje i ljubavi doprinose verovatnoci da ce dete posegnuti za drogama.Obicno se desava da se deca ugledaju na nekoga iz blizeg okruzenja koga smatraju superiornim i zele da budu kao on jer u dobu od12-13godina deca jos uvek nemaju izgradjenu svoju licnost.Iznesimo svoja iskustva i misljenja o ovom ozbiljnom problemu....Iskreno imam klince trudim se da sto vise razgovaram sa njima po ovom pitanju i da im sto je vise moguce objasnim zasto su droge toliko opasne
    Rugalica jezicara
    Bronzani clan
    Bronzani clan

Seks : Ženski Broj poruka : 100
    Datum upisa : 18.08.2010
    Godina : 33

Re: Narkomanija-Reagujmo na vreme....

Počalji  Rugalica jezicara taj Sub Avg 21, 2010 8:24 am

Narkomanija je definitivno najgori,najopasniji i sve ucestaliji nazalost,problem koji nas je snasao...Problem narkomana (posebno dece) krece upravo u pubertetu,tada kad im hormoni divljaju,kada im je jako bitno da budu u drustvu "na glasu" jer se to njima cini jako primamljivo,prevelika zabluda "ovo je laka droga","samo da se opustim","od jednog dzointa necu se navuci",itd...Sve droge su teske,to je sigurno,i sve one stvaraju zavisnost...Kako objasniti deci da je droga smrtonosna supstanca?Pre samog puberteta treba krenuti sa tim pricama,ali im se mora to pokazati u praksi,npr.kako izgledaju oci narkomana,vene,kakve probleme narkoman pravi sebi,koliko brige nanosi porodici,itd...
    nbgbbc
    Admin
    Admin

Seks : Muški Broj poruka : 161
    Godina : 48

Počalji  nbgbbc taj Čet Sep 09, 2010 1:24 pm

Odlicna tema,odlican uvod.Nemam decu ali mogu razumeti strah kod roditelja vezano za drogu.Na zalost danas je droga pristupacna i sveprisutna.Kao sto Caka napisa cak se maltene reklamira.Takodje je jeftina.Pokusacu da dam skromni doprinos time sto cu pokusati da objasnim efekte koje izaziva i koje mozda bi mogli prepoznati.Ono sto je najosnovnije je da sto vise vremena provodite sa decom.Pod time ne mislim da ih uhodite.Ne,nego da razgovarate bez obzira kolko bili u frci sa vremenom.Naravno da su teska vremena i da treba zaraditi za zivot.Ali sta ce vam sve to vredeti ako posle jedno par godina saznate da vam se dete drogira i da ste ga jednostavno ispustili.Jer ako ne obracate paznju vrlo lako vam se to moze desiti.Ljudi grese.Misle ako neko uzme drogu da ce to biti vidljivo na kilometar.Da ce da mu budu izbusene ruke da ce da prica nebuloze.Nece.Najopustenije ce da uzme na nos ili da popusi heroin na foliji i nema nikakvih vidljivih tragova.Dalje nece pricati nebuloze.Bice sasvim normalno.Kod heroina npr zapamtite da osoba koja je pod dejstvom ima izuzetno skupljene zenice.Neprirodno,ko ciode.Ako osoba ima svetle oci onda je to lako za primetiti.Medjutim kod tamnih ociju to je malo teze.Padanje glave,kunjanje,ceskanje svud po telu su jedni od signala.Prica "samo sam malo umoran" ne pije vodu.Morate da posvecujete vreme vasoj deci.Jer,mozda sam dosadan,prvi signali su slabi i slabo primetni.A kad dodje do nestajanja para i vrednih stvari iz kuce to je vec poodmakla stvar.Ne zaboravite takodje da su narkomani jedni od najvecih manipulanata.Preveslace vas na keca.Gubitak tezine i apetita je takodje jedan od pokazatelja.Nezainteresovanost i mrzovolja.E sad problem je veci jer deca u tinage-u
    znaju sama po sebi da budu lenja i nezainteresovana.evo vam plastican primer.Jutro probudili ste se kao i vase dete.Mrzovoljno je,nervozno,kija,curi mu nos.Nista strasno.
    Mozda se prehladilo dete.Razvlaci se po kuci nije u fazonu da jede.Sedi u sobi i okrece telefone.Izlazi iz sobe,smislja vam neku pricu vi mu dajete par stotina dinara.Za diskove,nesto za skolu,da ima sta vec nije bitno.Izlazi iz kuce i vraca se za 10-ak min.Nos ne curi,ne kija,dorukuje,prica sa vama najnormalnije.Smeje se,raspolozeno je.Sve je u redu.Vi to ne primecujete jer ste u frci da palite na posao a i sta ima da se primeti kad je sve normalno.Nista tu nije normalno.Ovo je samo jedan primer za pocetak a navescu ih jos.Moram da se izvinim i prekinem za sada jer sam umoran.Ali stvarno. E da ovo su bili siptomi vezani za heroin.Kad su neke druge droge u pitanju ima nekih slicnosti a ima i razlika.Modeli ponasanja su uglavnom isti a razlike su u fizickom izgledu.Ali to u sledecem nastavku.Takodje,znam da sam opsiran ali nisam profi.Jedino sto imam ogromno iskustvo kad su te stvari u pitanju.I naravno pitajte slobodno,sta god vi mislili da treba da pitate.Usmerite me da ne odlutam.Nemojte mi zameriti jer kao sto rekoh,nisam profi.

Admin
    Admin

Počalji  nbgbbc taj Čet Sep 09, 2010 10:29 pm

Nastavak prethodnog teksta

Mozda je malo cudno sto sam krenuo od heroina ali ima razloga.On je realno najopasniji.Takodje i najteze se "skida" sa njega.Stvara izuzetno jaku fizicku i psihicku zavisnost.A najgore od svega je sto je prisutan u svim sredinama.Bas zbog te njegove prirode(jake zavisnosti),omiljeni je artikal u ponudi dilera.Jer djanki navucen na heroin sve ce da ucini za "just one fix".Tako da je dilerima zagarantovana zarada.Pisac ovih redova ima 41 godinu a taj svet je upoznao pre jedno 24 godine.Tako da mogu da uporedim kako je nekad bilo a kako je sad.Cisto da vam pricu malo priblizim.
    Nekad je jako tesko bilo doci do njega.Pisem o periodu od
    pre 20 i vise godina.Nije ga bilo na svakom cosku.Takodje pored Beograda,Zagreba,Sarajeva tesko se mogao naci u manjim sredinama."Sema"(kontakt sa dilerom),se tesko uspostavljao.Dileri su bili u dubokoj ilegali i uzasno nepoverljivi.Ta "drustva" su bila poluzatvorenog tipa.Za razliku od danas kad se maltene legalno prodaje na svakom cosku.Zasto je to tako?Po meni ima par kljucnih razloga.Po meni najvazniji je novac i to sto jedan dobar deo policije i drzave se dodatno finansira na taj nacin.Ranije su dileri imali stvarni strah od policije.Lovili su ih i nije bilo sklapanja saveza.Takodje znacajna razlika od nekad i danas je cena.Pre 20-tak godina 1g heroina na ulici je kostao 100 DM(nemackih maraka.Danas je njegova cena oko 20E(evra).Strasno zar ne.Pre cak i ako ste imali "semu",pare su prestavljale problem.Ipak nije mogao svako da ga kupi.Danas skoro da dete od para za uzinu moze da kupi jednu dozu(1/4g=500 din).Da li je ovo bitno sto pisem zapitace se verovatno neko.Jer mislite da ako je vec neko resio da se drogira to ce uciniti ne pitajuci za cenu.Istina.Ali i istina je i to da na samim pocecima ,teenage(najplodnijm godinama za pravljenje gluposti i unistavanja sopstvenog zivota) nekako je bolje da vam droga nije na dohvat ruke.Kako prolaze godine tako nam neke stvari postaju jasnije.Znacajno je nizi procenat narkomana koji su poceli da se drogiraju sa svojih 25 i vise godina.
    Sta treba raditi i kako zastititi decu od tog zla?Ponovicu se.Mora se provoditi sto vise vremena sa decom u tom periodu.Morate i znati da to nije stvar koja se vidi iz aviona.Pogotovo na pocecima.Kad postane vidljivo i laiku onda je stanje alarmantno.Kao sto napisah skidanje je jako tesko i dugotrajno.Heroin vam dize serotonin i dopamin u telu.Stvara osecaj zadovoljstva.Neki bi dodali da je bolji od sexa.U procesu izlecenja jako je bitna podrska porodice.Najbitnija je zelja ovisnika za izlecenjem pa sve ostalo.Mikad nemojte da smetnete sa uma da su narkomani velemajstori manipulacije.Preveslace vas dok ltrepnete.Sve u cilju da se urade jos jednom.Izuzetno teska ali izleciva bolest.Veliki procenat lekara kaze da je period od 7 godina,period lecenja.Tacnije ako narkoman u roku od 7 godina uzme heroin ponovo racuna se da je napravio recidiv.Ako to ne uradi u tom periodu vec posle toga vodi se kao novi narkoman.I zapamtite da nema tzv vikend narkomana.Cuo sam to par puta.Tipa kontrolisem ja drogu.Uzmem je par puta mesecno kad mi je cef.NEMA TOGA KOD HEROINA.Kad tad djavo dodje po svoje.I vikendas postaje svakodnevni.Opasnost koja bukvalno vreba na svakom cosku i dostupna je svima.Mogao bih napisati jos xy redova vezano za heroin ali mislim da je dovoljno za sada kao neka vrsta opste informisanosti.Ako neko ima neko pitanje,slobodno.U sledecim nastavcima cu da se presaltujem na druge vrste droga i njihovu stetnost.

Admin
    Admin

Počalji  nbgbbc taj Čet Sep 09, 2010 10:35 pm

Admin
    Admin

Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Godina : 43

Počalji  Good_witch taj Sub Sep 11, 2010 8:19 am

Kao prvo zelim da se zahvalim Bane,zao mi je samo sto eto ucimo kroz tvoje greske ali se iskreno nadam da ce ljudi koji budu citali tvoje textove nauciti zaista puno stvari o ovom zlu.Zalosno je sto znam neke slucajeve iz svoje okolne deca koja su bila za primer u tom nekom periodu su se susrela sa drogom.Kao sto sam vec bila rekla roditelji nisu primetili na vreme zbog vecite jurnjave.Kada je otac jednog od decaka primetio kod svog sina odveo ga na proveru ispostavilo se da je vec u dubokim vodama.Dosao je covek lepo kod mog komsije i rekao mu da obrati paznju na svog sina jer se deca druze konstatno i da je on svog proverio i da se drogira...medjutim ovaj je burno odreagovao ne shvatajuci da covek mu to kaze sa dobrim namerama,vec je bilo ono moje dete ne ako se tvoj sin drogira ne znaci da je i moj takav....Saznao je nesto kasnije da se ipak i njegov sin drogira i to tako kada mu je sin zapao u takozvanu narkomansku krizu...Zato nikada se ne treba oglusivati na necije upozorenje vec vise obratiti paznju na svoju decu jer ponekad moze biti i suvise kasno za neke stvari.Cemu posle i sav novac ovoga sveta ako upropastimo sopstvenu decu.
    Bane nadam se sto pre tvojim textovima jer iz njih se zaista puno toga moze nauciti.

nbgbbc
    Admin
    Admin

Počalji  nbgbbc taj Ned Sep 12, 2010 9:46 pm

Cako hvala.Nema razloga da ti bude zzao.Jer to sam tada ja izabrao.Jeste da sam bio mlad kad sam pocceo ali sam dosta toga znao vezano za gudre.Niko me nije terao,niti mi podmetnuo.Ni nagovarao.Takodje nisam krenuo da uzimam da bi bio "glavna faca".Naravno da mnogo toga nisam znao.CCak su stariji maximalno kolko su mogli pokussavali da nam priblizze taj pakao.I da nas zainteresovane odvrate.Kolko god vam to bilo ccudno imali su (starija ekipa djankia iz kraja) neki kodeks.Npr hteli su da nam prodaju travu,hassiss dok kad je hors(heroin) bio u pitanju nisu zzeleli.Bili su u fazonu:"sine ssta che ti to zlo".
    Trava,dzidza,pot,gandzza,grass,zaleniss su sve nazivi za njeno veliccanstvo Marihuanu.Biljka iz reda konoplje.Postoji i domacha konoplja ali ona ne sadrzzi THC u sebi.Tako da sem izgleda nema nissta interesantno.Tj mozzete popussiti plast te trave i biche isto ko da ste popussili plast sena.U najvechem procentu vutra je droga sa kojom se poccinje.Mali je broj onih koji su ressili da probaju neku gudru i odma naleteli na hors(heroin) ili koku (cocain).Vutra je sveprisutna i po svetu se biju bitke za njenu legalizaciju.Postoje drzzave gde je u ptpunosti legalizovana i drzzave gde je dekriminalizovana(mozzete posedovati izvesnu koliccinu koja se vodi za liccnu upotrebu)Negde se koristi kao lek(terapija)kod nekih bolesti.Recimo multiplex skleroze,krajnjih stadijuma(metastaze)raka.
    U nekim kulturama ona se konzumira od davnina dok je recimo alkohol zakonom zabranjen.Recimo kod nekog seljaka u Maroku umesto ccasice rakije dobichete ispred sebe punu nargilu hassissa.
    Ali to su vech neke druge teme(legalizacija da ili ne?).Evo predlog administratoru za novu temu.
    Sad da se vratim na pravi kolosek.Kao ssto napisah u vechini sluccajeva prvi kontakt sa ilegalnim supstancama se ostvaruje bass preko vutre.Neki dodao bih pametniji ostanu na tome,ccak se vremenom zasite i prestanu u potpunosti da je konzumiraju.Ili to ccine u stvarno retkim situacijama.Drugom delu ekipe vutra je samo prolazna stanica na putu do pakla.Kako se ono kazze?Put do pakla je poploccan dobrim namerama.Tessko mi je da se odredim prema vutri jer nikako ne bi voleo da ispadne da reklamiram bilo koju vrstu ilegalnih supstanci.Ali da ima svojih pozitivnih strana ima.Isto kao i negativnih.
    Kaka da izvalite da vam dete duva vutru?Evo par primera.Dakle jak,osstar,karakteristiccan miris.Koji odecha upija.Crvene beonjacce sa ispucalim kapilarima.Menjanja raspolozzenja od krajnje euforiccnih do mrzovolje.Ponekad oche da izazove neprirodnu zzelju za slatkim.generalno hranom.To se dessava jer pada ssecher nakon konzumiranja.Te ga organizam sam trazzi.Zaboravnost.Posle duzzeg vremenskog perioda konzumiranja dolazi do lenjosti najvisseg stepena.Jednostavno sve vas mrzi.Taccnije u fazonu ste nema frke.Sve che se ressiti samo.Sate,dane,mesece,godine mozzete provesti tako ssto kad se probudite popussite joint i onda lagano pijete xy kafa slussajuchi muziku ili sta vech.Samo da nije neki fiziccki napor.Sve vas smara.Niste spremni da prihvatite bilo kakvu vrstu obaveze.Takodje dugim konzumiranjem oche da dovede do napada panike,gonjenja.U tezzim sluccajevima i do poccetnih oblika ssizofrenije.Naravno nezinteresovanost za sve pa ccak i za sex.Nekako mi nije bass normalno da neko sa svojih 20-tak godina je nezainteresovan za sex.Ili gressim?Nije lako provaliti pogotovo ako niste imali kontakta sa tim stvarima.Jer duvacc neche da krade pare da bi dossao do vutre.Ne stvara fiziccku zavisnost.Ne stvara ni psihiccku mada je dobar stimulans tako da onaj kome se svidi njen rad tessko je odbacuje.Naravno nije mu frka kao ovisnicima nekih jaccih droga.Mogu da iskontrolissu nedostatak vutre.Nije totalna panika.
    Za sad toliko malo sam i ja otkinuo.Lenj sam ali je to ovaj put zbog moje prirode a ne zbog vutre ili necceg drugog.U sledechem tekstu dopunichu joss malo sa dzidzom i objasniti delovanje hassissa i hassissovog ulja.To su takodje produkti Canabis sative,Canabis indice ili narodski vutre. LEGALIZE POT

Admin
    Admin

Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

Počalji  guardian_angel taj Pon Sep 20, 2010 4:20 am

Uh... horor tema!
    Cako svaka čast dobar izbor!
    nbgbbc, bez komentara , tvoje mesto je zaista ovde!
    Ja, imajući klince zrele za ovaj porok 20 i 15 god. Mogu samo jedno reći:
    Sve polazi iz porodice!
    Svako dete mora uzor imati u roditelju,što sa druge strane traži da i roditelj bude dobar primer svom detetu!
    Deca nisu kriva! Mi roditelji smo krivi za sve što dete učini. Neko će reći"Kako ja da znam šta ono radi kada izađe sa društvom"?
    Šta radi? Pa ono čemu si ga naučio prijtelju! Ako si posvetio vreme detetu, ulio mu sve časne vrline, neboj se ono zna šta je dobro a šta zlo!
    Čuvenom psihologu Zigmudu Frojdu obratila se majka deteta sa pitanjem, Kada treba da počne vaspitavati svoje dete?
    Frojd je upita, a koliko je dete staro?
    Žena odgovori, mesec dana!
    Frojd odgovori: Vi ste ženo zakasnili!
    Netreba tražiti krivce na ulici , krivci smo mi!
    Samo nemamo hrabrosti to da priznamo!
    Nadam se da mi niko neće zameriti a i što bi? Ipak je ovo samo moje mišljenje!
    nbgbbc
    Admin
    Admin

Tacnije

Počalji  nbgbbc taj Čet Okt 28, 2010 11:33 pm

Pozdrav svima.Nije me bilo neko vreme ali nisam vas zaboravio.Nego da ne duzzim vech da nastavim gde sam stao.
    Vutra.Citajuchi prethodni text koji sam napisao uvideh da sam napravio neke gresske.Dakle uglavnom sve je istina ssto se ticce gandzze sem jedne stvari.Kad sam poccinjao da duvam (pre taccno 27 god) trava se znatno razlikovala od danassnje.Bila je prirodna i dosta slabija.Vechina danassnjih trava koje se konzumiraju kod nas i u svetu su hibridi i vesstaccki odgajane.Plus im dodaju i razna hemijska sredstva.Izuzetno su jake.U odnosu na prirodne recimo da su jacce od 5 do 10 puta.Baziccno to jeste vutra ali dodavanjem hemije to je vech jedna sasvim druga stvar.I dalje ne izaziva fiziccku zavisnost.Psiha je zato u totalnom rasulu.Tj laksse dolazi do psihicckih oboljenja.Napada panike, manije gonjenja, ssizofrenije, paranoje...Opet sve je individualno.Kako kome prija ili ne.
    Hassiss.Ili shit,ssiljak.Proizvodi se od cvetova VUTRE. Taccnije smola iz cvetova.Nekad ga je bilo visse na trzzisstu narkotika. Razlog zassto je smanjena ponuda istog lezzi u pasusu gore.Vutre su postale toliko jake da se izgubila potreba za pravljenjem hassissa.Possto sada svako u svetu(a i kod nas)mozze za odredjenu svotu da kupi aparaturu za kuchno gajenje vutre(odliccne),proizvodnja hassissa je izgubila.Primer: U Beogradu trenutno mozzete kupiti legalno aparaturu za kuchno gajenje vutre.Za otprilike 2000 E mozzete da uzgajate oko 10 biljaka.One otprilike na svaka tri meseca daju(po biljci) oko 300g.Jedini problem su semenke.Ali za onog ko se odluccio na taj korak verujte da njemu nisu problem.Dakle zassto bi se neko muccio i rizikovao prelazak granice kad sve mozze da obavi u svojoj drzzavi.To je to ssto se ticce vutre.Kad je hassiss u pitanju potrebno je i malo znanja da bi se on napravio.I tradicije.Zemlje proizvodjacci su: Avganistan, Maroko, Turska, Liban. Alzzir...SSto se ticce samog efekta hassissa na konzumenta vrlo su sliccni vutri.Takodje zavisi od vrste.Ali generalno manje su euforiccni od trave.Oni vidljivi golim okom su crvenilo occiju(popucani kapilari), prossirene zenice.Ali kao i kod vutre jako tessko za primetiti.Pogotovo nekom ko nije upoznat.Melanholija,nezainteresovanost,lenjost i u nekim momentima ludaccka zelja za slatkim(pad ssechera).Uglavno hassiss mozzete da posmatrate kao travu u izmenjenom obliku.Iskreno pisac ovih redova je visse voleo hassiss nego vutru .Opet preterah malo ili mnogo.SSta da se radi.U sledechem nastavku bavichu se malo hemijom.LSD za poccetak .Pozdrav svima.I nemojte zloupotrebljavati ilegalne supstance.Svaka zloupotreba se kazznjava.Dok upotreba vech...SSala mala

Sponsored content

Počalji  Sponsored content

Sada je Pet Nov 24, 2017 6:02 am