Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


+2
guardian_angel
Good_witch
6 posters

    Legalizacija marihuane

    Anketa

    Legalizacija marihuane

    [ 4 ]
    Legalizacija marihuane I_vote_lcap57%Legalizacija marihuane I_vote_rcap [57%] 
    [ 3 ]
    Legalizacija marihuane I_vote_lcap43%Legalizacija marihuane I_vote_rcap [43%] 

    Ukupno Glasova: 7
    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Legalizacija marihuane Empty Legalizacija marihuane

    Počalji  Good_witch Ned Okt 03, 2010 6:49 pm

    Legalizacija marihuane Mariju10
    Vec neko vreme se prica o ovoj temi,da bi trebalo da se legalizuje marihuana...Uvek postoje ljudi koji pokusavaju da dokazu da marihuana nije tako opasna i da oni koji je napadaju zapravo preteruju i ne znaju o cemu govore. Ali postoji jedna neoboriva cinjenica, marihuana je droga, a drogu treba drzati zabranjenu. U principu sam protiv, jer je narkotik, ali sa druge strane opste je poznato da ako je nesto zabranjeno coveku je u krvi da to namerno proba (bas smo cudan narod ) pa onda ipak, mozda je i bolje da se lagalizuje. U svakom slucaju veliki sam protivnik (lakih i teskih) narkotika!
    A i koliko bi koristila ta legalizacija, a koliko stetila?

    Da li ste za legalizaciju marihuane? Bilo bi lepo da detaljnije obrazlozite odgovor Legalizacija marihuane 356164
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    Legalizacija marihuane Empty Re: Legalizacija marihuane

    Počalji  guardian_angel Ned Okt 03, 2010 8:43 pm

    Po meni, to bi bilo štetno, jer ako bi se legalizovala bila bi i jeftinija!
    A ako je jeftinija....od čega ću ja živeti??? hahaha!(Šalim se)
    Ja bih to legalizovao,Marihuana nije nišata više štetnija od nikotina ako ne i manje!
    Poznajem uživaoca ove biljčice koji u njoj uživa bar 25 god. Nikada nije posegao za nečim jačim. Kako on
    kaže: Brate meni je ovo samo malo da me digne i ništa više! Normalan čovek,Dobar roditelj vredan radnik!
    Sve u superlativu! Kad gledam njega.... trava ko trava, a kada je trava onda...Živela trava!

    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    Legalizacija marihuane Empty Re: Legalizacija marihuane

    Počalji  good sorcerer Uto Okt 05, 2010 5:00 am

    ma sve na trafike bez obzira lake teske pa ko voli nek izvoli ,eeee kad bi drzave to dozvolile od cega bi onda ubirale najveci kajmak ja sam ubedjen da su drzave svaka za sebe najveci dileri,,a ne koje kakvi narkobosovi,smesno to su samo pijuni u sluzbi drzave pa kad se malo osile i namlate para a ona ih lepo u corku ili BUM BUM,pa onda na njihovo mesto dodje neko novi pa iz pocetka
    Niko me ne moze ubediti da neko moze da se stavi ispred drzave i da radi toliko krupan posao vise od nekoliko dana smesno .moje misljenje naravno da ne mora biti ispravno i tacno.
    daky357
    daky357
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 54
    Datum upisa : 04.10.2010
    Godina : 46
    Lokacija : Novi Sad

    Legalizacija marihuane Empty Re: Legalizacija marihuane

    Počalji  daky357 Uto Okt 05, 2010 4:57 pm

    slazem se sa vama ali ipak misli da se netreba legalizovati ali nezavisi to od nas, ja poznajem tu stranu zivota i nije sve tako bajno i sjajno..... Ja sam pritiv
    nbgbbc
    nbgbbc
    Admin
    Admin


    Seks : Muški Broj poruka : 161
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 55
    Lokacija : Nbg

    Legalizacija marihuane Empty Re: Legalizacija marihuane

    Počalji  nbgbbc Pon Nov 01, 2010 4:09 am

    Ja sam za legalizaciju.Ali ne zbog toga ssto bi bila jeftinija i ssto je manje sstetna od nikotina.Po najnovijim istrazzivanjima danassnje trave imaju visse katrana nego nikotin.Dakle to pada u vodu.Zassto za?Kad bi bila legalizovana postojala bi barem neka kontrola.Plachao bi se porez.Od tog novca mogli bi da izgradimo(drzzava) bolnice i druge ustanove koje se bave bolestima zavisnosti.Ugussichu ali moram da vam prepriccam jedno svoje iskustvo.U prethodnom zzivotu(to je period do 1991 god) upoznao sam na moru porpriliccan broj Holandeza.Kod njih su i tada odredjene droge bile legalizovane.Ono ssto mi je bilo zanimljivo je to da recimo samo njih oko 10% su bili konzumenti.Ovih 90% su bili u fazonu ok jje to samo nismo u fazonu.Bili su naravno upoznati,vechina od njih probala,i skapirali da to nije njihov trip.Totalno ok.Dakle bili su odliccno upoznati sa svim manama i vrlinama trave i imali mogucnost izbora.Mnogi su izabrali da oni nisu ti.Nisu se pronassli u tome.I to je totalno ok.Kao i druga strana.Problem koji bi se pojavio kod nas je opsstenarodna nepismenost.Ljudi moraju taccno da znaju u ssta se upusstaju i ssta im to mozze doneti.Nisam siguran da je nassa drzzava u fazonu da edukuje ljude po tom pitanju.A i po bilo kojem drugom.Ako ikada dodje do toga,u ssta iskreno sumnjam,nasse mentole na vlasti bi jedino zanimalo kako da napabircce dodatnu kintu.
    Po meni najbolje ressenje bi bilo dekriminalizacija.Taccnije da ccovek kod koga se pronadje izvesna(manja)koliccina droge ne robija zbog toga.Znacci droga koja je za sopstvene potrebe.Nisam otkrio toplu vodu jer postoje drzzave koje imaju takve zakone.Poslednja u nizu je ,ako se ne varam, Ccesska.Ako vech imass iskrenu zzelju da skloniss drogu sa ulice juri krupne ribe na nake papaline.Dalje prevencija,edukacija mladih.Centri.Bolnice.Pre neki dan sam sluccajno proccitao predavanje Slavice Djukich-Dejanovich.Po njoj u Srbiji ima 100 000 hiljada registrovanih narkomana.To znacci da ima otprilike 700 000.Od tog broja samo 2000 je na metadonskoj terapiji.Dokazano je da su ti ljudi koji su na terapiji u velikom broju primerni gradjani.Taccnije nisu skloni izvrssenju kriviccnih dela.Problem sa kojim se oni susrechu je neprihvatanje zajednice.Onog trenutka kad su krenuli putem izleccenja i prijavili se na leccenje bivaju dozzivotno zzigosani.Jer oni su drogossi.Za poccetak ljudi moraju da skapiraju da su oni bolesni i da im je potrebna pomoch.A tome mogu samo da sanjaju.Pa prva je porodica koja kad sazna odma sve to lepo chussne ispod tepiha.
    Zakljuccak.Legalizacija-Da ali ipak pre dekriminalizacija.Edukacija i preventiva.Bolnice i centri u svim vechin gradovima.
    principessa
    principessa
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Ženski Broj poruka : 30
    Datum upisa : 24.12.2010
    Godina : 45
    Lokacija : Milano, Italia

    Legalizacija marihuane Empty Re: Legalizacija marihuane

    Počalji  principessa Ned Jan 09, 2011 2:05 am

    Zanimljiva tema, steta sto je mali broj ljudi ovde na forumu govorio o tome.
    Mislim da bi bilo lepo da svi progovore na tu temu kao i na jos mnosto koje se smatraju "tabu" temama.
    Vidim da su misljenja ovde podeljena, razumem i zasto.
    Mnogi od vas se plase sta ce se desiti posle legalizacije.
    Neznanje izaziva strah.
    Mislim da sve polazi iz porodice, i samog vaspitanja.
    Treba se otvoreno govoriti sa decom o svemu, bez uvijanja.
    Nazalost, u Srbiji jos uvek vlada vaspitavanje dece u porodici, na takav nacin, da cemo zatvoriti oci pred onim sto vidimo ili osecamo da nasa deca rade ili deca iz komsiluka jer je "glupo" govoriti o tome pred decom.
    To prvenstveno vazi za teme vezane za sex i opojne droge. Znaci patrijarhat.
    Mnoga deca to probaju iz znatizelje jer su culi od nekog kako je to.
    Kada bi im roditelji preneli svoja iskustva, ili iskustva nekih poznanika, mislim da bi deca drugacije gledala na to.
    Mnogo sam zemalja obisao i video kako to izgleda u zemljama gde je to legalizovano.
    Mnogo ljudi znam koji su uzivaoci u tome.
    Licno nemam nista protiv legalizacije, jer to sa ulica i iz nasih porodica nece nestati ako se zakonom zabrani ili legalizuje.
    Dete nece postati zavisnik ovoga ili nekih "teskih" droga jedino ako ima razvijenu svest o tome sta je to sa cime se susrece.
    Zato je potrebno da porodica, koliko moze - razgovorom. A drzava, krene sa edukacijom mladih ljudi o toj temi u skolama, radionicama, savetovalistima, sredstvima informisanja (radio, tv, stampa), emisijama tipa otovrenih studija gde bi mladi ucestvovali i govorili o svojim iskustvima i iskustvima svojih prijatelja, a vezano za opojne droge...
    Verujem kada bi se neke od ovih mera preduzele da bi se broj uzivaoca opojnih droga smanjio ili bi se zadrzao na ovim "laksim", za koje mislim da i nisu nista stetnije od cigareta.



    Sponsored content


    Legalizacija marihuane Empty Re: Legalizacija marihuane

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Čet Mar 28, 2024 12:49 pm